Penktadienis, 2021 kovo mėn. 05 d.
Pradinis puslapis | Mezgimo būdai | Registracija | Prisijungti
Svetainės turinys
Paplepėkim
500
Apklausa
Kokie rankdarbiai Jūsų mėgiamiausi?
Atsakymų: 9513
Orai Lietuvoje

Puslapiai: [1] 2 3 4 >>

Mezgimo būdai
Geroji akis. Mezgant gerąją akį, siūlas lieka kitoje mezginio pusėje. Dešinysis virbalas įveriamas į akį mezgimo kryptimi (t. y. už apatinio akies siūlo), užkabinamas mezgimo siūlas ir ištraukiama akis. Taip mezgama iš gerosios akies (žr. 1 pav.).
 
Geroji akis, kai mezgama iš išvirkščiosios akies. Siūlas lieka kitoje mezginio pusėje, o dešiniuoju virbalu užkabinamas viršutinis akies siūlas ir ištraukiamas mezgimo siūlas (žr. 2 pav.).
Išvirkščioji akis. Siūlas eina priešais mezginį. Dešinysis virbalas įveriamas mezgimo kryptimi, o mezgimo siūlas pertraukiamas per šio virbalo apačią (žr. 3 pav.).
 
Geroji akis išmegzta po akimi. Dešinysis virbalas įveriamas į praeitos eilės akį, ištraukiamas mezgimo siūlas, ir išmegzta akis nukeliama nuo kairiojo virbalo. Viršutinė akis išsileidžia, sudarydama užmetimą (žr. 4 pav.).
 
Išvirkščioji kryžminė akis. Siūlas eina priešais mezginį. Dešinysis virbalas įveriamas į akį prieš mezgimo kryptį, užkabinus už apatinio akies siūlo. Ypač reikia atkreipti dėmesį, kaip ištraukiamas mezgamas siūlas. Jis užmetamas ant dešiniojo virbalo ir pertraukiamas pro akį (žr. 5 pav.).
 
Mezgamas siūlas eina už virbalo, kitoje mezginio pusėje. Dešiniuoju virbalu iš dešinės į kairę užkabinamas ant kairiojo virbalo esančios akies užpakalinis siūlas. Paskui, iš viršaus žemyn užgriebus dešiniuoju virbalu, siūlas ištraukiamas per užkabintą akį (žr. 5a pav.). Taip mezgant paprastąją akį, senoji akis persisuka, susikryžmina. Todėl ji ir vadinama paprastąja (gerąja) kryžmine akimi.
2 akys, sumegztos kartu gerai iš apačios (arba dvi akys sumezgamos į kairę)(t. y. 2 akys sumezgamos kartu gerąja akimi, užkabinant virbalą už apatinio akies siūlo). Dešinysis virbalas perveriamas pro dvi akis mezgimo kryptimi. Mezgimo siūlas lieka kitoje mezginio pusėje. Taip galima sumegzti 3, 5 ir daugiau akių (žr. 6 pav.).
 
2 akys, sumegztos kartu gerai iš viršaus (arba dvi akys sumezgamos į dešinę)(t. y. 2 akys sumezgamos kartu gerąja akimi, užkabinant virbalą už viršutinio akies siūlo). Dešinysis virbalas perveriamas pro dvi akis prieš mezgimo kryptį. Taip galima sumegzti 3, 5 ir daugiau akių (žr. 7 pav.).
 
2 akys, sumegztos kartu gerai iš viršaus, kai antroji akis prieš tai pasukama. Taip pasukta akis nesusikryžiuoja (žr. 8 pav.).
 
2 akys sumegztos kartu išvirkščiai, t. y. 2 akys sumezgamos kartu išvirkščiąja akimi (žr. 9 pav.).
 
2 akys sumegztos kartu išvirkščiąja kryžmine akimi. Dešinysis virbalas į tas akis įveriamas prieš mezgimo kryptį (žr. 10 pav.).
 
Paprastas užmetimas, arba tiesiog užmetimas (žr. 11 pav.).
 
Atvirkščias užmetimas (žr. 12 pav.).
 
 
Puslapiai: [1] 2 3 4 >>
Prisijungti
Vartotojas:
Slaptažodis:
Kalendorius
«  kovo mėn. 2021  »
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Šiandien


Vardadienius švenčia:


Dienos patarlė:
Horoskopai
Paieška
Statistika

Dabar prisijungusių: 1
Svečių: 1
Registruotų vartotojų: 0
Reklama
Draudžiama be raštiško rankdarbiai.ucoz.com sutikimo naudoti ir platinti šioje svetainėje esančią grafinę bei tekstinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse.
Jei sutikimas gautas, būtina tiesioginė nuoroda į svetainę „Jolitos rankdarbiai“, kaip šaltinį.
Jolitos rankdarbiai © 2008-2021 Free Page Rank Tool